Kim jesteśmy:

Towarzystwo Strzeleckie Brygada to ogólnopolska organizacja miłośników, użytkowników i kolekcjonerów broni.
Nauczymy Cię strzelać! Prowadzimy szkolenia teoretyczne i praktyczne z zakresu budowy i sposobów posługiwania się bronią.

 

Jakie są nasze cele:

Uczymy strzelać i pomagamy uzyskać pozwolenie na broń!
Zapewniamy zaświadczenie o członkostwie w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim, niezbędne do uzyskania pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.

Zapewniamy członkostwo w klubie sportowym zrzeszonym w PZSS konieczne do otrzymania i utrzymania licencji na pozwolenie sportowe.

Prowadzimy szeroki zakres kursów strzeleckich, od podstawowych dla tych którzy jeszcze nigdy nie strzelali, aż do zaawansowanych kursów strzelań dynamicznych i obronnych ze wszystkich rodzajów broni strzeleckiej: pistoletu, karabinu i strzelby.

Organizujemy spotkania kolekcjonerów broni palnej. Cyklicznie spotykamy się aby w formie prelekcji wymienić wiedzę o budowie i historii broni strzeleckiej. Na naszych spotkaniach mile widziane są wszystkie osoby, od tych którym dopiero zaczyna świtać myśl o strzelectwie lub kolekcjonerstwie, aż do tych które zawodowo zajmują się problematyką broni palnej.

Prowadzimy Treningi Otwarte na których można zapoznać się z różnymi rodzajami broni, od pistoletów zaczynając przez karabinki, na strzelbach kończąc. Nie musisz mieć żadnych uprawnień czy pozwoleń na broń (!) możesz z nami spędzić miło czas na strzelnicy, ucząc się jak w bezpieczny sposób obsługiwać i używać broń palną.
To najlepszy sposób aby za relatywnie małe pieniądze postrzelać z broni różnego typu.

Jeśli dojrzejesz do decyzji o posiadaniu własnej broni pomożemy radą i doświadczeniem na wszystkich etapach starań o pozwolenie na broń.

 

Oto parę powodów dla których warto wstąpić do naszej Brygady:

Bo u nas są fajni ludzie, którzy tworzą zgraną ekipę do tańca i do różańca – postrzelasz, nauczysz się czegoś, pogadasz, zrobisz zakupy grupowe ammo, broni, wyposażenia…
Bo szkolimy wszystkich na poziomach od kompletnego laika do sprawnego „operatora sprzętu wszelakiego”…
Bo robimy zajęcia ze strzelań dynamicznych i obronnych…
Bo robimy zajęcia ze strzelań TRAP…
Bo robimy spotkania kolekcjonerskie co tydzień a nie raz na rok…
Bo jak wyjdziesz z klamką i nagle będziesz musiał coś z nią zrobić bo się służbowe picie zaczyna to przyjedziemy odbierzemy i zabezpieczymy…
Bo mamy treningi otwarte i co tydzień treningi zamknięte wyłącznie dla członków Brygady…
Bo u nas kasa nie przesłania przyjaźni, a ludzie więcej dają niż biorą…
Bo masz wybór czy chcesz tylko okazjonalnie postrzelać, czy zaangażować się mocniej w tworzenie w Polsce kultury posiadania, kolekcjonowania i używania broni palnej!